Bağımsız İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Nurbay Usta'dan Müzikli, Halaylı, Canlı Yayınlı Miting

26/03/2009 08:55

Miting Kaçkar Tv Den Canlı Olarak Yayınlandı.


Haber: Nurbay Ustaİl Genel Meclis Üyeliği için Şavşat'tan Bağımsız Aday olan gazeteci ve televizyon Programcısı ve sunucusu Nurbay Usta seçim açık hava mitingini müzik ve canlı yayın eşliğinde yaptı.

23 Mart Pazartesi günü Şavşat Belediye Düğün salonu bahçesinde seçmenlerin karşısına çıkan Nurbay Usta, Şavşat'ın kalkınması ne sağda birlikle ne de solda birlikle olur. Şavşat'ın kalkınması toplumsal birlikteliktedir dedi.

Konuşmasına adaylar kendilerini tanıtırlar beni tanımayan var mı diye sorarak başlayan Nurbay Usta izleyicilerin vermiş olduğu yok cevabıyla "mademki hepiniz tanıyorsunuz o zaman biraz sohbet edelim olur mu" diyerek sözlerine başladı.

Mitingin Kaçkar Tv den canlı yayın yapılmasını değerlendiren Usta, Bu ilçenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Onun için müzikli türkülü bir miting yapıyorum. Sizlere hasret kalan çocuklarınıza sizleri göstermek için canlı yayın yapıyorum. Bugünü de siyasi bayram ilan ediyorum şeklinde vurguladı. Benim reklama ihtiyacım yok. Derdim seçilip veya seçilememe kaygısı değil. İsteseydim bir partiden de aday olurdum. Kendi yapmış olduğum müzik Pınarı programında hiçbir zaman aday olduğumu söylemedim. İsteseydim söylerdim. Söylemedim Çünkü o bir müzik programıydı etik olmazdı. Benim amacım Şavşat'ın güzelliklerini tanıtmaktır. Şavşat'ın var olan sorunlarını ve yapılması gerekenleri tüm Türkiye'ye göstermek istedim. Onun için canlı yayın ekibi burada. Şuan canlı yayındayız. Bu bir cesaret işidir. Boy boy Fotoğraf çektirip buralara duvarlara asmak kolaydır. Önemli olan burada bulunanların fotoğrafını çekmektir diyerek rakiplerine gönderme yaptı.

Kürsüde iken BTP, AKP, MHP, CHP, DSP ve DP partilerinin bayraklarının hepsini eline alıp halka göstererek bütün partilere eşit mesafedeyim diyerek, belediye Başkan adaylarının isimlerini zikrederek hepsinin hizmetleri olduğunu yada hizmet için projeleri ile geldiklerini belirten Usta, Ben İl Genel Meclisi Üyeliği için adayım. Burada onlar Belediye Başkanları ile ilgili olarak bir şey söylemeyeceğim çünkü ben belediye başkan adayı değilim. Bir şey söylemem etikte olmaz. Dedi. Bağımsız aday Nurbay Usta siyasi partilerin meydanlara asmış olduğu parti bayrak ve afişlerini eleştirerek, bunlar sizin cebinizden çıkıyor. Sizlerin parasıyla siyaset yapıyorlar dedi. Köylerinize dün gelmeyenler kapılarınıza dün gelmeyenler bugün geliyorlar. Ben dünde o köylerdeydim bugün de o köylerde olacağım 29 Marttan sonrada o köylerde sizlerle birlikte olacağım dedi.

Bu ilçenin her türlü sorununu ilgili makamlara ilettiğini ve Şavşat ÇPL nın onarımında kendisinin nasıl ön ayak olduğunu dile getiren Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi adayı Nurbay Usta konuşmasında rakiplerine göndermelerde bulunarak, bana oy verirseniz şunları bunları yapacağım diyorlar. Oy verilmediğinde kazanamadığınızda yapmayacak mısınız diye sorarak, kendisinin böyle bir söylemi olmadığını belirtti. Ben yapılabilecek bir işi seçilsem de yaparım seçilmesem de yaparım bana oy verirseniz de yaparım oy vermeseniz de yaparım. Bir insan olarak üzerine düşenleri seçilse de seçilmese de yapacağını söyleyen usta, Benim telefonum 24 saat açıktır. Her zaman ulaşabilirsiniz. Açık olmadığı durumlarda bakıyorum geri arayarak ulaşıyorum. Gelen çağrılara geri dönüyorum. Bazı partilerin adayları var. Ben arıyorum da ulaşamıyorum sizler daha zor ulaşırsınız dedi.

Şavşat'ın birçok sorunu var. Kimsenin bilmediği gizli sorunlar var. Onları burada size açıklayacağım. O yol açılmasın demiyorum ama Ardanuç- Ardahan açıldıktan sonra ve Sahara yolu bakımsızlığı ve ilgisizliği devam ederse Şavşat köy olur. Yine Şavşat Ardahan yolunda kazalar oluyor. Oraya bariyer bile yapmıyorlar diyen Usta oraya gerekenlerin yapılmadığını söyledi. Yüksek okulu, yapılacak olan hastaneyi dile getiren Usta bu ilçede Turizmin de önemle dikkate alınması gerektiğini, yamaç paraşütü ve motosiklet sporları için çok uygun yerler olduğuna dikkat çekerek Posof yolunu, Hınzattan yapılacak olan Veliköy yolunu, Çermik ve Çoraklı köylerinin ortaklaşa kullandığı kaplıcaya bir tesis yapılarak Şavşat'ımıza kazandırılması gerekir. Maden sularımız var bunlar değerlendirilebilir. Etimiz en iyi balımız en iyi suyumuz en iyi yaylalarımız en iyi ama marka olmadığı için ve ticari boyutu düşünülmediği için bunların iyiliği de sadece dillerimizde ve damaklarımızda kalmaktadır.

İl genel meclis Üyeliği için adayların bilsem ki yapacaklar ben onlara giderim Ama yapmadılar yapmayacaklar biliyorum onun için adayım diyen Usta, kendisinin İl Genel Meclis üyesi olduğu zaman birçok hizmeti olduğunu bu gün yapılmış olan birçok hizmette imzası olduğunu belirterek o dönemim Vali, Kaymakam, İl Emniyet Müdürü, Belediye ve çok sayıda dernek ev vakıflarda plaket, madalya, takdirname, teşekkür belgesi, ve onur belgesi aldım dedi. Birçok ilçe de olan hizmetlerin Şavşat'ta olmadığını söyleyen Usta, Oralara yapılmasın demiyorum ama Artvin'de spor sahası var Ardanuç'ta var, Hopa'da var bütün ilçelerde var. Bizde niye yok. Arhavi'ye üçüncüsünü yapıyorsun da Şavşat'a niye yapmıyorsun? Nasıl hükümetsin sen diye sorarak hükümeti ve Ak Partinin Şavşat adaylarını eleştirdi. Usta eleştirilerinin devamında Ardanuç Ak Parti adayını örnek göstererek, Ardanuç'un Ak Parti adayı önceden İlçe Başkanı idi. Birçok hizmetler yaptı. Viyadükler, dere yolu, rehabilitasyon merkezi, gençlik merkezi ve spor tesisleri, aydınlatma, TOKİ, afet konutları, hastane yaptı. Hükümetin adayları nerdeydin diyerek Ak Parti İl Genel Meclis Üye adayı olan eski İlçe Başkanına göndermelerde bulundu.

Bağımsız İl Genel Meclisi Adayı Nurbay Usta Engelliler konusunda da rakiplerine eleştiriler yapan Usta, Engelliler için bir şey söylemiyorlar. Bu gün onlar engelliyse yarın senin, benim ne olacağım belli değil onlarda insandır dedi.

Yaptığı konuşmasında izleyicilerden alkışlar alan Usta konuşmasını, birlikte ağladık, birlikte güldük biz. Nurbay Ustanın etkili ve kendine has üslubu ile yapmış olduğu konuşmadan etkilenen bazı izleyicilerin ağladığı görüldü. Hak etmediysem vermeyin, yapamaz derseniz vermeyin, yapmadı derseniz vermeyin ama yapar diyorsanız da bırakın siyasi düşüncenizi ve oyunuzu verin. Ben sizin sesiniz olacağım. Yapacağım diyenlere kanmayın kim yapar diye düşünün onun içinde EVET mührünüzü oy pusulasının en sonunda olan BAĞIMSIZ Aday Nurbay Usta yazısının üstüne vurun Şavşat'ı tanıtmak için elimden geleni yaptım yapmaya da devam edeceğim. Sizleri Allah'a emanet ediyorum. Sizlerin Vicdanlarına sığınmışım. Kendimi de sandıkta sizlere emanet ediyorum diyerek bitirdi.

Konuşmaları ve hitabeti vatandaşlar tarafından oldukça beğenilen Bağımsız İl Genel Meclis Üye adayı Nurbay Usta konuşmasının sonunda eşini kürsüye çağırarak çok acıdır ki hiçbir parti kadın aday göstermemiştir. Bir kadın aday için adaylıktan çekilirdim diyerek kürsüden inerek, yöresel sanatçılar Dilek Gümüşün söylediği türkülerle ve Mehmet Yılmaz'ın Akordeonla çaldığı oyun havaları eşliğinde miting alanında bulunan vatandaşlarla halay çekip Atabarı oynadılar.

Haber: Caner Altunkaya

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.03.2009 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Şavşat'ta Bir Gazeteci Bağımsız İl...
 » Arhavi'de Son Anda Bir Bağımsız İl...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Artvin Belediye Başkanı Özgün Peson...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin Cerattepe Ve Genya İçin Tek...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Nurcanım Zirveye Emin Adımlarla Yür...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Artvin'de Başkanlar İller Bankası K...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Chp'de Bayraktutan Yola Çıktı...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Emin Özgün’den Çarpıcı Açıklamalar...
 » Hopa Halkından Aldığı Destek İle Yo...
 » Artvin Chp "İki Milletvekilliği'ne...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...