Çocuklardan Masal Dinle

16/05/2006 15:14

Hopa İlköğretim Okulları Arası Masal Anlatma Yarışması Yapıldı.

Haber: Hayati AkbaşHopa'da bulunan İlköğretim Okulu 1. Kademe öğrencileri arasında Masal Anlatma Yarışması Atatürk İÖO. Toplantı Salonu'nda yapıldı. Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Ergene, Şube Müdürleri Y. Ünal Yazıcı ile Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlüğü'ne yeni, atanan Tevfik Aslan'ın da katılımıyla gerçekleşen Masal Anlatma Yarışması'na Hopa ve Kemalpaşa'da bulunan 11 İlköğretim Okulu'ndan seçilen okul temsilcisi öğrenciler katıldı.

Masal anlatma yarışmasında; "Kurnaz Fare" isimli masal ile Kemalpaşa Köprücü İlköğretim Okulu öğrencisi Çağla Yılmaz 1. olurken, "Altın Saçlı Kız" masalı ile Kemalpaşa PİO öğrencisi Hazal Karaşah 2. oldu. Üçüncülüğü ise Atatürk İÖO. Öğrencisi Özge Yılmaz "Akıl Okulu" masalı ile kazandı. Masal Anlatma Yarışması'nı izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile öğrenci velileri, öğrenciler ve öğretmenlerin keyifli anlar yaşadıklarını ifade ettiler. Masal Anlatma Yarışması'na katılan öğrenciler öğretmenleri tarafından iyi bir çalışma süreci geçirdiklerini söylerken, masal anlatan öğrencilerin uzun zamandır çalıştıkları sahne performanslarından anlaşılıyordu. Öğrencilerin masal anlatırken kullandıkları kostüm ve slâyt gösterileri ilginç görüntülere sahne olurken izleyicilerden de bol bol alkış topladılar.

Hopa ilçesi İÖO. arası Masal Anlatma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri tarafından başarı plaketleri verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.05.2006 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Masal Anlatma Yarışması Yap...
 » Hopa’da İlçe İlkokullararası Masal...
 » Hopa'da Küçüklerden Büyük Masallar...
 » Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda "...
 » Arhavi'de Dev Miting...
 » Hopa'da Öğrenciler Arası Masal Anla...
 » Artvin Milli Eğitimden Öğretmenlere...
 » Hopa’da Masal Anlatma Şenliği Yapıl...
 » Artvin İl Genel Masal Anlatma Şenli...
 » Artvin’de Eğitimciler Toplandı...
 » Ardanuç Çuruspil Şenlikleri İle Çoş...
 » Arhavi Festivali Güzellikleri İle S...
 » Hopa Hüsnü Ciner İlköğretim Okulunu...
 » Hopa'da Müzeler Haftası Kutlandı...
 » Tulum Festivali Hopa’da Devam Edece...
 » Hopa Değerleriyle Yaşıyor Projesi D...
 » 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk...
 » Hopa'da Orman Haftası Kutlandı...
 » 5. Kemalpaşa Halk Festivali Hazırlı...
 » Hopada Turizm Haftası Kutlandı...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...