Artvin’de Halkoyunları Yarışması Alkışlandı

03/03/2015 10:22

Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışmasında İl Birincileri Belli Oldu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Merkez Spor Salonu’nda gerçekleşen yarışmalara, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, bazı daire amirleri ile öğrenciler ve çok sayıda Artvinli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim gerçekleştirdi.

İl Müdürü Bahattin Yetim yaptığı konuşmada; " Salonumuz küçük olsa da bu kadar seyirci ile dolu olması bizi ziyadesi ile memnun ediyor. Salonumuzun en fazla dolu olduğu zamanlar halk oyunları yarışmasının olduğu zamanlar. Bu Artvin halkının, halk oyunlarına ne kadar ilgi duyduğunun göstergesi. Küçük bir il olmamıza rağmen Türkiye çapında en başarılı olduğumuz dal halk oyunları. Artvin'in halk oyunlarında başarılı olmasına katkı sağlayan gençlerimize, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü olarak huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İl Müdürlüğü olarak elimizden gelen yardım ve desteği yaptığımızı ve yapmaya hazır olduğumuzu tekrar hatırlatıp hepinize iyi seyirler diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından geçilen yarışmada; Artvin İl Merkezi ve ilçelerden katılan toplam 9 kulübün ekipleri İl Birincisi olmak için en güzel oyunlarını oynadılar.

Düzenlemeli ve düzenlemesiz dalında düzenlenen yarışmalara 9 Kulüp katıldı. Artvin yöresi kültürünün en güzel şekilde yansıtıldığı oyunda yarışmacılar birinci olmak için ter döktü. Yarışma sonucunda dereceye giren kulüplere kupa verildi.

Düzenlemeli dalda; Minikler kategorisinde 87. 33 puanla Tütüncüler G. S. K. birinci oldu.

Yıldızlar kategorisinde 89. 00 puanla Atabarı 08 G. S. K. birinci, Ardanuç 7 Mart G. S. K. 87. 33 puanla ikinci, Murgul Ortaokulu G. S. K. 85. 33 puanla üçüncü oldu.

Gençler kategorisinde ise, Yusufeli Belediyesi G. S. K. 87. 66 puanla birinci oldu.

Büyükler kategorisinde Artvin Belediyesi G. S. K. 91. 66 puanla birinci, Borçka G. S. K. 89. 00 puanla ikinci, Yusufeli Belediyesi G. S. K. 87. 00 puanla üçüncü oldu.

Düzenlemesiz dalda ise; Minikler ve Yıldızlar kategorisinde Arhavi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü birinci oldu.

Gençlerde ise 93. 33 puanla Anadolu Lisesi G. S. K birinci olurken, 91. 33 puanla Arhavi Belediyesi G. S. K ikinci oldu.

Büyükler kategorisinde 93. 00 puanla Artvin Belediyesi G. SK. birinci oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.03.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Kulüpler Arası Halk Oyunları...
 » Artvin’de Folklor Yarışması Yapıldı...
 » Arhavi’de Halkoyunları Şöleni Başla...
 » Artvin’de Okullararası Folklor Yarı...
 » Artvin’de Yapılan Halk Oyunları Gru...
 » Artvinli Folklorcular Türkiye Birin...
 » Arhavi’de Halk Oyunları Şölenine...
 » Horon Grup Yarışmaları, Artvin'de B...
 » Artvin Valilik Kupası Halk Oyunları...
 » Horonlar Türkiye Finali Artvin'de...
 » Başkan Özgün’den Folklorculara Jest...
 » Halk Oyunları Ekibi'nden Konya’da B...
 » Artvin'de Folklor Yarışması Şölene...
 » Giresun’dan Başarılı Sonuçlarla Dön...
 » Artvin Ekibi Türkiye Şampiyonu Oldu...
 » Artvin’e Birincilik Madalyası İle D...
 » Arhavili Folklorcular İstanbul’dan...
 » İzmir Alsancak’ta Artvin Rüzgârı Es...
 » Artvin Ekibi Türkiye Birinciliği İç...
 » Artvin Gençlik Merkezi Halkoyunları...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...