Artvin Amatör Ligi Fikstür Çekimleri Belli Oldu

17/09/2013 14:16

Artvin Amatör Futbol Ligi 2013-2014 Sezonu Fikstür Çekimi Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Gençlik merkezi toplantı salonunda yapılan 2013-2014 Artvin amatör futbol ligi fikstür çekimine Futbol Federasyonu Futbol İl Temsilci Sadettin Dağ ve yeni sezonda mücadele olacak olan spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Büyükler Ligi, U19, U17, U16, U15, U14, U13, U11 kategorilerinde baş vuruların olduğu fikstür çekilişinde Ardanuç ve Şavşat ilçesinden herhangi bir takım kuralara katılmadı. U17, U16, kategorilerinde takim katılım sayısınız az olması nedeniyle ligin yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini koruyor. Yapılan toplantıda 8 kategorinin 5'inde (Büyükler Ligi, U19, U15, U14, U13) fikstür çekimi yapıldı. Kura çekimi öncesinde kısa bir konuşma yapan Sadettin Dağ yeni sezonun kulüplerine ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temennisinde bulundu. İl Futbol federasyonu Dağ liglerin başlangıç ve bitiş tarihlerinin henüz tam belli olmadığını ancak en kısa sürede belirlenmesi için gerekli mercilerle de görüşüp en kısa sürede belirlenmeye çalışılacağını dile getirdi. 8 takımın yer aldığı büyükler liginde fikstür çekişi sonrasında ilk hafta maçları şu şekilde oluştu:

Büyükler Liginde İlk Hafta Maçları

1. Artvin Hopa Spor-Borçka Spor, 2. Yusufeli Spor Arhavi gençlik Spor, 3. Borçka Belediye Spor- Kemalpaşa Spor, 4. Artvin 7 Mart Spor - Artvin İl Özel İdare Spor.

Tam fikstür ise önümüzde ki günlerde ASKF resmi internet sitesinden yayınlanacak. Büyükler ligi fikstür çekilişinin ardından alt kategorilerinde ki liglerin kuraları çekildi.

Toplantının son bölümüne katılın katılan Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcı Mehmet Kocatepe, Artvin Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ve Artvin Gençlik Merkezi Müdürü Uğur Beyazkaya Spor Kulüp temsilcilerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Toplantıda yeni sezon öncesi il tertip komitesi seçimi de yapıldı. Yeni oluşturulan İl Tertip Komitesi 7 asıl üye yer aldı. İl Tertip komitesinde yer alan kişiler Sadettin Dağ, Uğur Beyazkaya, Necmi Asuman, Faruk Yazgün, Murat Ülker, Serdar Şentürk, Şaban Karaca, Ümit Aksu, Yaşar Yıldırım, Bülent Efendioğlu'da yedek üyeliğe seçildi.

Başkan Sadettin Dağ, yaptığı açıklama ile yeni sezon öncesi kurulların yapacakları görevler hakkında bilgi verdi. Dağ yaptığı bilgilendirmedi, “İl tertip komitelerinin kuruluşu seçimi, çalışmaları ve görevleri

Futbol il tertip komiteleri

İllerdeki amatör futbol müsabakalarını tertip ve tanzim etmek üzere her sezon başı Büyükler Amatör Süper Lig, Birinci Amatör Küme, İkinci Amatör Küme ve Alt Yapı Tertip Komitesi oluşturulur. Alt Yapı kategorilerindeki takımların fazlalığı halinde A Gençler, B Gençler, Yıldız ve Minikler Tertip Komiteleri ayrı ayrı veya birleştirerek oluşturulabilir.

Açıklamaların ardından da kulüp yöneticileri birbirlerine başarı temennisinde bulunarak toplantıdan ayrıldılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.09.2013 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Futbol Sezonu Başlıyor...
 » Artvin Hopaspor Artvin İl Tertip Ko...
 » Ciner Grubu Halı Saha Futbol Turnuv...
 » Türkiye Futbol Federasyonu Sivas Di...
 » Yenildiğimizle Kalmadık, Birde 7.50...
 » Haydi Halı Saha Futbol Maçına...
 » Artvin Hopaspor'da Umutlar Yeniden...
 » Artvin Askf Başkanı Dağ Spor Dolu B...
 » Artvin Askf Genel Kurulu Yapıldı...
 » Artvin Amatör Lig’i Başlıyor...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Artvin Cerattepe Madeni Mahkemelik...
 » Hopa'da Yılbaşı Biletleri Satışa Çı...
 » Gazeteci-yazar Ve Arşivci Fatih Sul...
 » Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federa...
 » Ttso Meslek Komiteleri Toplantısı Y...
 » Hopa Efsanesi Geri Döndü...
 » Hopa Şehir Stadını Sel Ve Çamur Bas...
 » Artvin Belediyesppor Basketbol Takı...
 » Artvin'de Spor Salonu Olmayan İlçe...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Masterler Bu Yıl Da Şampiy...
 » Karate Artvin İl Birinciliği Arhavi...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...