Dünya Göz Hastanesi Mobil Göz Tarama Aracı Arhavi'de.

13/05/2005 16:55

Dünya Göz Hastanesi'nin Mobil Göz Tarama Aracının Karadeniz Gezisinde Arhavi'ye Gelen Araçda Kontrol Olmak İçin İzdiham Yaşanıyor.

Haber: Hayati AkbaşDünya Göz hastanesinin ücretsiz olarak göz muayenesi yaptığı Mobil göz tarama TIR'ı Trakya gezisi kapsamında Çanakkleden sonra Karadeniz dede Arhavi'ye geldi. 22 Nisanda İstanbul'dan yola çıkan Mobil Göz tarama TIR'ı sırayla Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Karabük, Bartın ve Zonguldak da ücretsiz göz taraması yapacak.

Mobil Göz tarama TIR'ı içinde göz muayenesi için gerekli olan son model cihazlar bulunuyor. . Araçda 10 kişilik sağlık ekibi hizmet veriyor. Karadeniz bölgesini kapsayacak tur sırasında yaklaşık 4 bin kilometre yol kat edilecek. İki ay süreceği açıklanan göz taraması kapsamında 13 ilin dışında 25 ilçede de çalışmalar yapılacak. Trakya'nın değişik il ve ilçelerinde yaklaşık 5 bin kişiyi göz taramasından geçirdiklerini açıklayan doktor "Biz çalışmalarımızla değişiklik nedenlerden dolayı göz rahatsızlığı yaşayanlara ışık olmaya çalışıyoruz. Mobil göz tarama aracımızın hizmete girmesi nedeni ile açılış kurdelamızı sayın başbakanımız keserek bizlere teşekkür ettiler. Şu ana kadar göz taraması için gittiğimiz bütün il ve ilçelerde çok sıcak ilgi ve destek gördük. İnsanlarımızın bizlere teşekkürleri her şeyin üzerindedir. Şu an bile gideceğimiz il ve ilçelerde bizleri dört gözle bekleyen vatandaşlarımızın bizleri arayarak ulaşmaya çalıştıklarını gerek valilik, kaymakamlık ve hastanelerden öğreniyoruz. En ilginci de bizleri il ve ilçelerine davet eden vatandaşlarımız imza kampanyaları bile düzenleyerek kendi il ve ilçelerini de programımıza dahil etmeye çalıştıklarını öğrendik. Biz göz rahatsızlığı çeken hastalarımıza ne kadar ışık tutabiliyorsak o kadar mutlu oluyoruz. Arhavi'nin sıcak kanlı dost insanlarına da bizlere gösterdikleri sıcak dostluk ve sevgi için arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

YABANCI ÜLKE VATANDAŞLARI BİLE GÖZ TARAMASINDAN GEÇİYOR.

Dünya Göz hastanesi Mobil göz tarama aracında değişik nedenlerde dolayı ülkemize gelen ve o an Arhavi'de bulunan Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, ve Rusya vatandaşları bile muayene sırası alabilmek için kuyruklara girdiler. Göz tarama sırasında kendilerine müracaat eden bütün vatandaşları göz taramasından geçirdiklerini söyleyen doktorlarda Şifa olabiliyorsak ne mutlu bize" dediler.

DÜNYA GÖZ HASTANESİNİ TANIYALIM.

1996 yılında İstanbul Leventte hizmete giren ve Göz sağlığı ile ilgili her türlü soruna 365 gün ve 24 saat kesintisiz hizmet veren Dünya Göz Hastanesi ülkemizde göz üzerine yeni bir anlayışı yerleştirdi. Dünya Göz Hastanesi verdiği ilkeli sağlık hizmeti, sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, Profesör, Doçent ve Uzman Doktorlardan oluşan deneyimli medikal kadrosu ve 900'ü aşan personeli ile çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı birkaç merkezi arasında yerini almıştır.

1996 yılından itibaren artan hasta potansiyeli ile birlikte yatırımlarına da devam eden Dünya Göz hastanesi bugün İstanbul un 4 ayrı lokasyonunda toplam 3000 m2 kapalı alan üzerinde ayda 18 bin muayene, 5 bin lazer ve göz ameliyatı gerçekleştirerek dünyanın en büyük göz hastanesi unvanını almıştır. Hastane, 5 yıldızlı otel konforunda VIP sunan hastanelerde sadece Türkiye'den değil, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen göz rahatsızlığı çeken hastalara da hizmet vermektedir.

ARHAVİ BELEDİYE BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ.

Dünya Göz hastanesinin Arhavi'ye gelerek göz taraması yapması ilçede memnunluk yaratırken Arhavi Belediye başkanı Musa Ulutaşda Dünya Göz hastanesi Mobil TIR'ının Arhavi'ye önemli bir çalışma yaptığına dikkat çekerek Arhavi halkı adına bir teşekkür plaketi verdi. Plaket verme sırasında "İlçemiz ve bölgemizde ciddi anlamda göz rahatsızlığı çeken vatandaşlarımız vardır. Bu vatandaşlarımıza hem moral ve hem de ışık saçtığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.05.2005 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı S...
 » Artvin Sgk'dan Agd'ye Plaket...
 » Açü’lü Öğrenciler Kan Bağışında Bul...
 » Bende Okumak İstiyorum...
 » Hopa Eğitim-sen Basın Açıklaması Ya...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Ardan...
 » Artvin Kızılay'ı Kan Toplama Kampan...
 » Ömür Boyu Aydınlık Bir Yaşam İçin...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Artvin'e Anjiyo Merkezi Açılıyor...
 » Hopa'da Polis Haftası Kutlamaları D...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Artvin’de 112 Acil’ciler Toplandı...
 » Hopa Devlet Hastanesi Personelide P...
 » Trabzon Tırı Bu Defa Da Kemalpaşa'd...
 » Trabzonspor Tır'ı Hopa'da...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Trabzonspor Tır'ı Hopa'da...
 » Hopa'nın Sorunları Hopa'da Masaya Y...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...